Hedef Anadolu Lisesi Senaryo Yazma Yarışması Düzenliyor !

Hedef Anadolu Lisesi Senaryo Yazma Yarışması Düzenliyor !

Hedef Anadolu Lisesi Senaryo Yazma Yarışması Düzenliyor !

Sevgili Öğrenciler,

Okulumuz genelinde sosyal etkinlik kapsamında ‘’Senaryo Yazma Yarışması’’ yapılacaktır.  Senaryonun nasıl yazılacağı konusunda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Ayfer Arslan, Hamit Aslandoğdu; senaryonun müziği konusunda Müzik Öğretmenimiz Özcan Şenver; senaryonun kurgusu konusunda Tarih Öğretmenimiz Taner Yurtkölesi sizleri derslerde bilgilendirecektir.

En iyi senaryoya sürpriz bir ödülümüz vardır ve aynı zamanda bu senaryo yıl sonunda öğrencilerimiz tarafından sahnelendirilecektir.

 

  • Senaryo Yazma Yarışması’na katılan tüm öğrencilerimize Onur Belgesi verilecektir.
  • Senaryo en az 15 sayfa olacaktır.
  • İsteyen tek başına, isteyen ikili grup şeklinde yazabilir.
  • Senaryoyu en son teslim etme tarihi 20 Şubat 2021’dir.
  • Senaryonun konusu, verdiğimiz sinopsise uygun olmalıdır.

 

 

SİNOPSİS

Babasını Çanakkale cephesinde kaybeden Ahmet(19) annesiyle Manisa’da yaşamaktadır., Manisa’nın ileri gelenlerinden Abdullah Efendi’nin(60)  kızı Ayşe’ye(18)  sevdalıdır.

Yunanistan’ın İzmir’i işgal etmesiyle Ahmet, Kuva-yi Milliyeye katılmaya karar verir. Fakat Kuva-yi Milliyeye katılmak o dönem için bile bile ölüme gitmektir. Ayşe canından çok sevdiği Ahmet’i bu fikrinden vazgeçirmeye çalışacaktır. Ayşe’nin babası Abdullah hilafet yanlısıdır ve Yunanlarla işbirliği yapmaktadır.

Vatansever bir genç olarak büyüyen Ahmet’i zor bir karar bekler. Ya sevdiği kadınla uzak diyarlara kaçıp yeni bir hayat kuracak ya da Kuva-yi Milliye güçlerine katılıp vatanı için canı pahasına savaşacaktır.