HEDEF KOLEJİ (13.03.2020) 16-29 MART TARİHLERİ ARASI TATİL SÜRECİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİ-VELİ BİLGİLENDİRME NOTU

HEDEF KOLEJİ (13.03.2020) 16-29 MART TARİHLERİ ARASI TATİL SÜRECİ KAPSAMINDA  ÖĞRENCİ-VELİ BİLGİLENDİRME NOTU

HEDEF KOLEJİ (13.03.2020) 16-29 MART TARİHLERİ ARASI TATİL SÜRECİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİ-VELİ BİLGİLENDİRME NOTU

ÖZEL MANİSA HEDEF KOLEJİ

16-29 MART TARİHLERİ ARASI TATİL SÜRECİ KAPSAMINDA

ÖĞRENCİ-VELİ BİLGİLENDİRME NOTU

        Dünyada yaşanan Coronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde de yayılmaması amacıyla devletimiz tarafından bazı tedbirler alınmış ve  16-29 Mart 2020 tarihleri arasında okullar tatil edilmiştir. Bu süreç içinde eğitim-öğretim etkinliklerindeki iletişim ve bilgi akışının sağlıklı olması için aşağıdaki hususların paylaşılması kararlaştırılmıştır:

  1. 16-30 Mart tarihleri arası, “zorunluluktan” kaynaklanan, eğitim ve öğretime ara verilmesi sürecidir. Sağlığımızı korumak ve daha büyük sağlık sorunlarına yol açmamak için “bulunduğumuz alanı olabildiği kadar daraltmak” bu ara verme sürecinin odak noktasını oluşturmaktadır.
  1. Bu süre içinde Sağlık Bakanlığının, alan uzmanlarının ve resmi yetkililerin açıklamalarının ve duyurularının dikkate alınması doğru bir davranış olacaktır.
  1. Okulumuzda 14 Mart 2020 Cumartesi günü 8.sınıflara yönelik, saat 09.00’da  başlayacak Deneme Sınavı yapılacaktır. Bunun dışında 5, 6, 7. sınıflar için  Destekleme Kursları, Müzik (Piyano ve Ukulele) Kursları ve Robotik Kodlama Kursları yapılmayacaktır.
  1. 16-30 Mart tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı (meb.gov.tr) tarafından televizyon, MEB Eğitim Bilişim Ağı (EBA) (eba.gov.tr) aracılığı ile verilecek online destek eğitim programlarının takip edilmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır.
  1. Tatil sürecinde öğrenciler öğretmenleriyle telefon aracılığı ile birebir görüşme yoluyla bilgi akışı sağlayacaklardır. Öğretmenleriyle sosyal medya aracılığı ile iletişim kurmak, problem çözmek suretiyle bu süreci fırsata dönüştürebileceklerdir. Okulsuz, öğretmensiz ve dersliksiz bir ortamda ders yapabilme, sorumlulukları geliştirebilme, tek başına çözüm üretebilme alışkanlığı ve becerisi kazanabileceklerdir.
  1. Öğrencilerimize öğretmenleri tarafından çalışma programları 13.03.2020 tarihi itibarı ile verilecek, bu süreç sonraki zamanlarda devam edecektir.
  1. Okulumuz (com.tr) adresi üzerinden destek eğitimi sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma tamamlandığında öğrencilerimiz ve velilerimiz bilgilendirileceklerdir.
  1. Bu süreç içinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz okul müdürlüğümüz tarafından bilgilendirilecektir.

DOSYALAR