Hedef Eğitim Kurumları’nda ‘Ara yok!’

Hedef Eğitim Kurumları’nda ‘Ara yok!’

Hedef Eğitim Kurumları’nda ‘Ara yok!’

HABER: COŞKUN KÖKÖZ

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle okulların 30 Nisan'a kadar tatil edilerek uzaktan eğitime başlanmasının ardından Hedef Eğitim Kurumları online eğitimlerle çalışmalarına devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise de eğitimi gören öğrencilere haftalık ders programını güncelleyerek gönderen öğretmenler, eğitimde hız kesmiyor.

“Ara Vermek Yok”

Hedef Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Semih Balaban, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle eğitimin evde devam ettiğini belirterek, “Bizlere verilen zaman 30 Nisan. Bu bir tatil değil. Temennimiz kısa zamanda öğrenci ve öğretmenlerimizin okullarına geri dönmesi. Hem Hedef Koleji olarak, hem de Hedef Anadolu Lisesi olarak öğretmenlerimiz eşliğinde eğitime devam ediyoruz. Online eğitim anlamında haftalık toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza haftalık ders programlarını ulaştırıyoruz. Haftanın 5 günü belli saatlerde derslerimiz oluyor. Çocuklarımız o saatte öğretmenleri eşliğinde derslerini işlemeye devam ediyorlar. Yani Hedef Eğitim Kurumları’nda ara vermek ve tatil yok. Biz kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

“Erken Kayıt Avantajlarımız Sürüyor”

Öte yandan Hedef Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Semih Balaban, erken kayıt avantajlarının devam ettiğini belirterek, “Okullarımıza kayıtlarımız devam ediyor. Hedef Koleji ve Hedef Anadolu Lisesi için aileler okulumuzla telefonla irtibata geçip bilgi alabilirler. Görevli olan arkadaşlarımız Hedef Koleji ve Hedef Anadolu Lisesi’nde ailelerimizİ bilgilendirmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.