DUYURU HEDEF ANADOLU LİSESİ

DUYURU HEDEF ANADOLU LİSESİ

DUYURU HEDEF ANADOLU LİSESİ

ÖZEL MANİSA HEDEF ANADOLU LİSESİ


16-29 MART TARİHLERİ ARASI TATİL SÜRECİ KAPSAMINDA


ÖĞRENCİ-VELİ BİLGİLENDİRME NOTU


Dünyada yaşanan Coronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde de yayılmaması amacıyla devletimiz tarafından bazı tedbirler alınmış ve 16-29 Mart 2020 tarihleri arasında okullar tatil edilmiştir. Bu süreç içinde eğitim-öğretim etkinliklerindeki iletişim ve bilgi akışının sağlıklı olması için aşağıdaki hususların paylaşılması kararlaştırılmıştır:
1. 16-29 Mart tarihleri arası, “zorunluluktan” kaynaklanan, eğitim ve öğretime ara verilmesi sürecidir. Sağlığımızı korumak ve daha büyük sağlık sorunlarına yol açmamak için “bulunduğumuz alanı olabildiği kadar daraltmak” bu ara verme sürecinin odak noktasını oluşturmaktadır.
2. Bu süre içinde Sağlık Bakanlığının, alan uzmanlarının ve resmi yetkililerin açıklamalarının ve duyurularının dikkate alınması doğru bir davranış olacaktır.
3. Okulumuzda 14 Mart 2020 Cumartesi günü 12.sınıflara yönelik Ek Dersler saatinde yapılacaktır.
4. 16-29 Mart tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı (meb.gov.tr) tarafından televizyon, MEB Eğitim Bilişim Ağı (EBA) (eba.gov.tr) aracılığı ile verilecek online destek eğitim programlarının takip edilmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır.
5. Tatil sürecinde okul idaresi gerektiğinde öğrenciler ve velilerimizle iletişim kurup bilgilendirme yapacaktır. Öğretmenleriyle sosyal medya aracılığı ile iletişim kurmak, problem çözmek suretiyle bu süreci fırsata dönüştürebileceklerdir. Okulsuz, öğretmensiz ve dersliksiz bir ortamda ders yapabilme, sorumlulukları geliştirebilme, tek başına çözüm üretebilme alışkanlığı ve becerisi kazanabileceklerdir.
6. Okulumuz (dijital.com.tr) adresi üzerinden destek eğitimi sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma tamamlandığında öğrencilerimiz ve velilerimiz bilgilendirileceklerdir.
7. Bu süreç içinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz okul müdürlüğümüz tarafından (www.hedefkoleji.com) internet sitemizde yapacağımız duyuruları takip etmesini rica ediyoruz.