Kurum Tarihçesi

Hedef Eğitim Kurumları 1990 yılında Türkçe Öğretmeni Mustafa ÖZTÜRK ve Tarih Öğretmeni Semih BALABAN tarafından Salihli’de kurulan Salihli Hedef Dershaneleri ile eğitim-öğretim hayatına başlar.

Hedef Dershaneleri Salihli’den sonra Kula, Alaşehir, Turgutlu, Manisa, Akhisar, Soma, Gördes, Gölmarmara, Saruhanlı şubeleri ile Manisa’nın en büyük eğitim öğretim kurumu; daha sonra Türkiye örgütlenmesine yönelerek İzmir, İstanbul, Ankara, Kayseri, Erzurum, Trabzon, Giresun, Bursa, Sivas, Mersin, Antalya, Denizli’de il merkezlerinde ve ilçelerinde dershanecilik faaliyetlerini sürdürerek Türkiye’de ulusal düzeyde bir marka olur. Manisa ve Salihli’de başlayan bu eğitim serüveni Türkiye çapında büyük bir organizasyona dönüşerek Türkiye birincilikleri de dâhil birçok başarıya imza atar

1998 yılında Manisa Hedef Dershanesinin kurulmasıyla Manisa’da eğitimde yeni bir sayfa açılır. Bu yeni anlayışın en önemli özelliği  “Her Öğrenciye Eşit İlgi ve Saygı ”düşüncesi ve “Eğitim Öğrencinin Kişiliğine Saygı Duymakla Başlar” felsefesidir. Öğrenci ve velilerini müşteri olarak değil Hedef Ailesi’nin değerli bir bireyi olarak gören ve alanında en nitelikli öğretmen kadrosuyla çalışan Hedef Dershaneleri Manisa’da sürekli büyür ve ilgi odağı olur. Bu ilgi ve büyümenin sonucu herkesin çocuğunu  severek ve  güvenerek emanet edebileceği bir kolej olur: HEDEF KOLEJİ.

2009 yılında Mustafa KADER, Mehmet HEKİM, TOKUL Ailesi ve Semih BALABAN tarafından kurulan Hedef Koleji Manisa’da eğitim öğretim hayatına 180 öğrenci ile başlar. 2010 yılında yıllarını eğitime vermiş, öğretmenliği ve eğitim yöneticiliğiyle Manisa eğitim camiasının yakından tanıdığı Semra GÜVEN müdür olarak görevlendirilir. Bu yıldan itibaren Hedef Koleji öğrenci sayısını düzenli olarak artırır ve 2014 – 2015 Eğitim- Öğretim yılında Manisa’da tüm özel okullar tarihinde ilk kez bir kolej kayıt kapatarak tüm kontenjanlarını doldurur. Bu onur, bu başarı Hedef Kolejine aittir.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında dershanelerin dönüşüm programı kapsamında Manisa Hedef Dershanesi Manisa’nın ilk dönüşen eğitim kurumu olarak Hedef Lisesine dönüşür. 120 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Manisa Hedef Lisesi Manisa’nın en tanınmış, en nitelikli öğretmen kadrosuyla öğrencilerini yetiştirir, geleceğe hazırlar; üniversiteli olma yolunda öğrencilerinin yanında olur. Hedef Eğitim Kurumları Manisa’da eğitimin çıtasını yükselterek farklı bir eğitim anlayışıyla eğitim ve öğretimde güvence olmuştur.